Yaz KampıYaz tatilini çocuğunuzun televizyon ya da bilgisayar başında geçirmesi onun gelecek planlaması için ne kadar faydalıdır?
Gençlerimizin başarılı bir gelecek planlamaları, hayata başlarken kendilik değerleri ve farkındalık sahibi olabilmeleri için Bilişsel, Davranışsal , kültürel ve duygusal olarak gelişimlerini sağlamak onların geleceklerine yapabileceğiniz en büyük katkıdır. Yaşam becerilerini geliştirme, sosyal beceriler edinme, kaygı bozuklukları ve ergenlik sorunlarına destek olacak şekilde planlanan yaz kampımızda aynı zamanda karar verme becerileri , stres ve öfke yönetimi , zaman yönetimi konularında gelişim hizmeti verilecektir.
Çevremiz çok başarılı ama cümle kurmaktan yoksun sporcular, harika keman çalabilen yalnız gençler, testlerden tam puan alan sosyal izole olmuş çocuklarla doludur. Başka bir bakış açısından da bakarsak; çok zeki ama kendini kaygıya teslim ettiği için başarısını gösteremeyen, kendisini yetersiz bulan , duygusal yoksunluk içinde olan gençlerimizin sayısı oldukça fazladır.
Hayat başarısı sadece notlar, skorlar, başarı belgeleri değildir. Sosyal izolasyon içinde olan , kaygılar ve korkuları olan gençlerimizin duygu eğitimi ; davranışsal gelişimi , ergenliğe sağlıklı ve mutlu bilişsel kavramlarla girmesi ve sürdürmesi için kampımıza davet ediyoruz….

 • + -

  Yaş Grubu: 08-11 Yaş

  Çocuk deyip geçmeyin sakın !  Unutmayın ,  çocuk dediğiniz küçük bir insandır . Duyguları, düşünceleri,  istekleri , öfkesi , kini , sevgisi , nefreti , heyecanları olan bir insan . Onlarla kurulacak sağlıklı ilişkiler , ileride hem anne babalar , hem de toplum için güzel sonuçlar doğuracaktır.

  Çocuklar kendi kendilerine büyümezler…

  Çocuklar gelişim özelliklerine ve yaşlarına göre eğitilmelidir. Çocukların bireysel farklılıkları dikkate alınmalıdır. Hayali değil , somut örnekler gösterilmeli ve fırsatlar oluşturulmalıdır. Çocuğa vicdan ve öz denetim , iyi bir benlik ve kendine güven duygusu kazandırılmalıdır. Çocukların korkuları küçümsenmemeli ,  neyden korkup, neyden korkmaması gerektiği onlara öğretilmelidir. Çocuklarımızın hikaye ve  masallardan yararlanması sağlanmalı,  atasözleri ve veciz sözler öğretilmelidir. Ahlaki davranışların alışkanlık haline getirilmesine çalışılmalıdır.

  Çocuklar ile gelişim atölyemizde; Onlara sevgi ve şefkatle davranılarak,  hoşgörülü ve yumuşak bir iletişim ile iyi, güzel, doğru davranışlara teşvik edilecek , yaptığı davranışlar üzerinde düşünmeye sevk ederek ailede , okulda değişimi gözlenecektir.

  Yaz tatilini çocuğunuzun televizyon ya da bilgisayar başında geçirmesi onun için ne kadar faydalıdır ?

  Çocuklarımızda  özellikle bu yaş gurubunda BENLİK oluşumu ve BENLİK saygısını kazanmak çok önemlidir.  Bireyin kendini yeterli , başarılı , önemli ve değerli biri olarak görmesi onun geleceği için en önemli yatırımdır. Benlik saygısı oluşan bir çocuk , kendi duygusal , fiziksel kişiliğini , nasıl hissettiğini , isteklerini hedeflerini ilerleyen yaşlarda çok daha kolay ifade edebilecektir.

  Hayat içerisinde bir çok farklı rolleri olduğunu anlamalarına ve bu rollerde neler hissettiklerini neler yapılabileceğini göstermek , hayatın içindeki tiyatroyu yaşatmak hedeflerimizden biridir.  Duygusal kavramları keşfedecekler , kendileri hakkında hissettiklerini daha rahat ifade edeceklerdir.

  Yüksek , orta , düşük düzeydeki duygularla tanışıp , davranış biçimlerini geliştirecekler. Yaz kampımız da her hafta yaşlarına uygun ancak psikodinamikleri olan bir kitap okutularak , kitap konusunda tartışma ve analiz yaparak çocukları da daha iyi tanıma fırsatı bulacağız.

  Unutmayın , insan da sayısız duygular vardır ve bunların ortaya çıkması zamana , zemine ve ilişkiye bağlıdır.

  Yaz kampı örnek ders programı 08-11 yaş için

  Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma
  10:00-10:50 Ben Kimim? Psikodrama Başa Çıkma Becerileri Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Kitap
  Kulübü
  11:00-11:50 Kendini Tanıma Benlik Oluşumu Arkadaşım Olur musun? Duguları Somutlaştırma Kitap
  Kulübü
  12:00-12:50 Farkındalık
  Atölyesi
  Diksiyon
  Hitabet
  Duyguları Somutlaştırma Film
  Analizi
  Tiyatro
  13:00-13:50 Sanat
  Terapisi
  Diksiyon
  Hitabet
  Yaşam Çizgisi Aile Bağları Farkındalık
  Atölyesi
  Tiyatro

   

 • + -

  Yaş Grubu: 11-14 Yaş / 14-17 Yaş

  08-11 yaş gurubu için ders programı farklıdır. Bu gurupta ; Benlik oluşumu , duygu ifadeleri ve tanımlamaları , kendini oluşturma , aile bağları ve ön ergenlik çalışmaları yapılacaktır.

  DÖNEMLER

  1.Dönem

  Tarih: 22Haziran – 10 Temmuz 2015 (3 hafta 60 saat)

  2. Dönem:

  Tarih: 27 temmuz – 14 Ağustos 2015 (3 hafta 60 saat)

  3. Dönem istenildiği takdirde yapılacaktır.
  Yaz kampı örnek ders programı ( 11-14 / 14-17 yaş gurubu )
  Yukarı Çık

  Sabah Grubu

  Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma
  10:00-10:50 Gelecek Beklentileri Psikodrama Başa Çıkma Becerileri Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Kitap
  Kulübü
  11:00-11:50 Farkındalık Atölyesi Sınav
  Kaygısı
  Başa Çıkma Becerileri Sınav
  Kaygısı
  Kitap
  Kulübü
  12:00-12:50 Farkındalık
  Atölyesi
  Diksiyon
  Hitabet
  Stresi
  Yönetme
  Film
  Analizi
  Tiyatro
  13:00-13:50 Sanat
  Terapisi
  Diksiyon
  Hitabet
  Yaşam ÇizgisiAile Bağları Farkındalık
  Atölyesi
  Tiyatro

   

  Öğleden Sonra Grubu

  Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma
  14:00-14:50 Gelecek Beklentileri Psikodrama Başa Çıkma Becerileri Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Kitap
  Kulübü
  15:00-15:50 Farkındalık Atölyesi Sınav
  Kaygısı
  Başa Çıkma Becerileri Sınav
  Kaygısı
  Kitap
  Kulübü
  16:00-16:50 Farkındalık
  Atölyesi
  Diksiyon
  Hitabet
  Stresi
  Yönetme
  Film
  Analizi
  Tiyatro
  17:00-17:50 Sanat
  Terapisi
  Diksiyon
  Hitabet
  Yaşam ÇizgisiAile Bağları Farkındalık
  Atölyesi
  Tiyatro