• + -

  Çocuklara Yönelik Kişisel Gelişim Atölyesi

  Çocuk deyip geçmeyin sakın ! Unutmayın , çocuk dediğiniz küçük bir insandır . Duyguları , düşünceleri , istekleri , öfkesi , kini , sevgisi , nefreti , heyecanları olan bir insan . Onlarla kurulacak sağlıklı ilişkiler , ileride hem anne babalar , hem de toplum için güzel sonuçlar doğuracaktır.

  Çocuklar kendi kendilerine büyümezler…

  Çocuklar gelişim özelliklerine ve yaşlarına göre eğitilmelidir. Çocukların bireysel farklılıkları dikkate alınmalıdır. Hayali değil , somut örnekler gösterilmeli ve fırsatlar oluşturulmalıdır. Çocuğa vicdan ve öz denetim , iyi bir benlik ve kendine güven duygusu kazandırılmalıdır. Çocukların korkuları küçümsenmemeli , nelerden korkup, nelerden korkmaması gerektiği onlara öğretilmelidir. Çocuklarımızın hikaye ve masallardan yararlanması sağlanmalı , atasözleri ve veciz sözler öğretilmelidir. Ahlaki davranışların alışkanlık haline getirilmesine çalışılmalıdır.

  Çocuklar ile gelişim atölyemizde ; Onlara sevgi ve şefkatle davranılarak , hoşgörülü ve yumuşak bir iletişim ile iyi , güzel , doğru davranışlara teşvik edilecek , yaptığı davranışlar üzerinde düşünmeye sevk ederek ailede , okulda değişimi gözlenecektir.

  Unutmayın , insan da sayısız duygular vardır ve bunların ortaya çıkması zamana , zemine ve ilişkiye bağlıdır.